Jak běhat se psem
Navíc díky běhu lze rapidně zhubnout, výsledky se dostaví už po pouhém měsíci pravidelného běhu. Mnohým lidem bohužel vadí, že běhají sami. Mohou si však s sebou brávat skvělého parťáka v podobě pejska.
Je dokázáno, že lidé, kteří běhají pravidelně s pejskem, dodržují tréninkový plán daleko úspěšněji než ti běžci, kteří běhají sami nebo kteří běhají se svým lidským partnerem. S pejskem by měli běhat zejména ti, kteří mají pejska aktivního, doslova až divokého. Při běhu se rychle unaví a stane se najednou tím nejtišším členem domácnosti.
Samozřejmě běh s pejskem není zrovna snadný, zejména ze začátku. Existuje však několik pravidel či zásad, kterých by se měl každý majitel pejska držet. Jaké zásady to jsou?
Zásady běhání se psem:
• Pokud s pejskem začínáte běhat, držte se pravidla, že méně je více. Nedoporučuje se s pejskem běhat dlouhé tratě hned ze začátku, raději začněte s menšími dávkami, které pozvolna zvyšujte. Je nutné dbát nejen na váš fyzický výkon, ale především je třeba brát ohled na pejska. Každé plemeno má jiné fyzické dispozice.
• Před tréninkem je nutné pejska vyvenčit. Nestojíte přece o to, aby močil na každém metru. Důležité je, aby pejsek před tréninkem nejedl.
• Během léta běhejte zejména brzy ráno nebo v podvečer, kdy sluníčko zapadne. Letní horké dny a žhavé sluneční paprsky jsou nebezpečné nejen pro majitele pejska, ale také pro samotného pejska.
• Je důležité běhat s vodítkem, pokud si nejste jisti tím, že pes neuteče. Pokud svého pejska máte vycvičeného a víte, že vás vždy a za všech okolností poslechne, můžete běhat i bez vodítka. Majitelé, kteří si nejsou jisti poslušností pejska, by na vodítko neměli nikdy zapomenout.
• U běhání se psem je důležitá pravidelnost, nikoliv intenzita. Jestli patříte k běžcům, kteří se potřebují neustále překonávat, není pes tím ideálním parťákem. Běhání se psem přináší zejména potěšení z pohybu, proto je tak oblíbené.